Moravskoslezský Gekon

Prvotní impulsy o pořádání závodů pro lezeckou mládež byly iniciovány současným předsedou HO TJ Sokol Staré Město, Tomášem Mazurem a pak Magdalénou Jančíkovou z HO Atlas Opava. Následně jsme tuto ideu s Magdou a Alexandrou Gendovou, z ostravského Tendon Bloku, rozvinuli do plotního nultého ročníku závodů se jménem Moravskoslezský Gekon. Nultý ročník proběhnul na přelomu roku 2013/2014 se třemi závodními koly. V té době jsme vše ladili téměř za pochodu, nakonec bez větších obtíží zakončili celou sérii finálem na venkovní stěně areálu Tendon Blok.

K oficiálně prvnímu ročníku se následně přidalo SVČ Rýmařov a Gekon se tak rozrostl o další kolo. Popularita závodů stoupá a nadšení lezecké mládeže rozhodně neklesá. Po úspěšném absolvování všech čtyř kol jsme měli radost z ohlasů, které se k nám dostávaly.

Nyní stojíme na začátku roku 2016 a Moravskoslezský Gekon dospěl k druhému ročníku. I v tomto roce nám Gekon trošku povyrostl a z původně pouze závodícího týmu H. K. Orlová se stává další organizující oddíl našeho týmu. Tím pádem se závodníci v roce 2016 mohou těšit na 5 závodních kol a tím pádem i více příležitostí, jak bojovat o příčky nejvyšší. Tento rok je zlomový také v oblasti podpory Moravskoslezského Gekona. Tento ročník je poprvé oficiálně podporován třetí stranou a tou je firma A MUERTE, velice si toho vážíme a doufáme, že naše spolupráce bude fungovat.

A co bude dál? Doufáme, že i současný ročník proběhne bez problémů a i nadále budeme růst a budeme zprostředkovávat sportovní vyžití dětí a mládeže.

Kam dále? Můžete si pročíst aktuální PRAVIDLA, přečíst poslední NOVINKY Z GEKONA, a nebo se REGISTROVAT na některé z nadcházejících kol.