Díky Nadaci OKD budeme mít dalšího instruktora

Jak víme, kratochvíle v horách a na skalách nepatří k těm nejbezpečnějším, proto je potřeba neustále oprašovat a doplňovat metodiku bezpečného pohybu v náročném terénu. Díky Pifíkovi se nám to daří a patří mu za to velký dík! Dva je ale více než jeden, proto jsme se letos rozhodli podat žádost o grant z Nadace OKD, projektu Srdcovka, abychom mohli nechat vyškolit dalšího instruktora/metodika.

Novým instruktorem se stane Lery, který 16. 4. úspěšně složil zkoušku Instruktora lezení na umělé stěně. Současné vzdělání instruktorů se skládá z bloků a je potřeba absolvovat všechny kurzy od těch základních až po ty nejnáročnější.

Na Leryho tedy čeká další kolo vzdělávání v kurzu Instruktor sportovního/skalního lezení, na který zatím není vypsaný termín.

Před začátkem sezony lezení na skalách je fajn si osvěžit správné způsoby jištění, zachycení pádů spolulezce i samotný nácvik odskoku. S tím i dalšími detaily lezení může Lery pomoci už teď. Níže si můžete prohlédnout pár fotek z proběhlého kurzu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Metodika, Novinky a jeho autorem je Lery. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *