Ohlédnutí za Valašským pavůkem 2013

Vyhlášení Valašského Pavůka 2013

16. února 2013 se stal Rožnov pod Radhoštěm hostitelem závodů v lezení na obtížnost. Na tamní základní škole, kde je umístěna horolezecká stěnka se uskutečnil závod v lezení na obtížnost v kategoriích Dcérky a Ogaři, který byl doplněn na trojboj v disciplínách lezení spáry na rychlost a lezení se závažím. Kdo se zúčastnil, kdo vyhrál a jaký to souvisí s naším oddílem se dočtete dále..

Někdy týden před závody se mi ozvala Míša Solánská, co by jedna ze současných špiček ostravského ženského lezení s nabídkou jízdy na závody do Rožnova. Nabídku jsem bral s rezervou, hlavně kvůli své aktuální lezecké kondici a nějaké ambice na finále jsem nebral v potaz. Dny plynuly a byl tady pátek 15. 2., během dne se mi ozval Leoš Pail, který se svým synkem Denisem jeli na závody autem a tak jsme měli odvoz. Lezeckou pětku z Ostravy uzavíral Martin Žák.

Ráno mě Leoš nabírá na autobusové zastávce u domu, vyrážíme pro Míšu a Martina a jedeme směr Rožnov. Na místo dorážíme první a tak máme dost času na rozcvičku a prohlédnutí cest.

Závod měl 5 kvalifikačních cest lezených stylem Top Rope a 2 finálové cesty, jedna pro Dcérky a druhá pro Ogary. S časem začali přibývat i soutěžící a diváci. V davu se objeví i Lukáš „Gibon“ Vojtek a Mirek Vávra, což značilo 3 želízka našeho oddílu v ohni mezi Ogary. Ovšem Dcérky měly o finále postaráno už před kvalifikací, bohužel dorazily pouze 3.

V 10 hodin dopoledne byly odstartovány závody a tak se účastníci klání mohli pustit do přelézání cest. U každé cesty byl rozhodčí, který pečlivě sledoval pokusy přelezů. Přelézání prvních čtyřech kvalifikačních cest bylo téměř bez obtíží, až některé chyby v krocích.

Mezi nejsilnějšími lezci pak rozhodovala kvalifikační cesta č. 5, která pustila do finále 11 lezců, ačkoliv pořadatelé počítali s 8-10 ogary. Mezi účastníky finále se probojoval i náš oddílový trojlístek, Mirek postupoval ze 7. kvalifikačního místa spolu s Tomášem Denkem z Valašského Meziříčí a já spolu s Gibonem jsme v kvalifikaci končili nejvýše a tudíž jsme postupovali z 1. místa. Ostravu ve finále pak reprezentovali mlaďoši Denis Pail a Martin Žák.

Finále dcérek si vyžádal super finálový duel Míši Solánské a Lenky Slezákové, které finálovou cestu topovaly a tak se rozřazovaly po finále ogarů v jejich finálovce.

Horní příčky umístění ogarů rozřadil dlouhý strop tamní stěnky a osazenstvo našeho oddílu se umístilo na následujících postech. Mirek Vávra na 7. místě, Jakub „Lery“ Larysz 4. a Lukáš „Gibon“ Vojtek na 3. místě. První místo obsadil ostravská mladá mašina Denis Pail.

Výsledkovou listinu najdete zde.

Fotky od Matěje Marečka na facebooku, zde.

Fotky od Leoše Paila na facebooku, zde.

Za sebe bych chtěl poděkovat organizátorům za krásně zorganizované závody a přátelskou atmosféru a doufám, že se potkáme i příští rok!

A ještě přikládám odkaz na Lezeckou stěnu Rožnov pod Radnoštěm.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáž a jeho autorem je Lery. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Ohlédnutí za Valašským pavůkem 2013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *