Odloučení horolezců od TJ Sokol Staré Město?

znak-monoNa několika posledních akcích se u ohně bouřlivě hovořilo o setrvání horolezců v TJ Sokol Staré Město. Od té doby se stále častěji ozývají výzvy k řešení této záležitosti.

Hlavní věc, která nás drží v sokolu a která také rozpoutala tyto diskuze je bezesporu chata Tatranka. Která je ve vlastnictví sokolu, ale morálně je pouze horolezců. Sokol nikdy do Tatranky neinvestoval. Tatranka byla postavena a je udržována svépomocí horolezců a jejich přátel.

DŮVODY

Důvodem této situace je hlavně velmi špatné hospodaření fotbalistů, kteří jsou každoročně zadlužení a vyrovnaného rozpočtu docilují dotacemi z obce, atd… Což je situace neudržitelná. A obci již dochází trpělivost.

Obavy mnoha horolezců se tím pádem upínají na veškerý nemovitý majetek TJ Sokol Staré Město, kde je mimo jiné také Tatranka.

MOŽNOSTI

Výkonný výbor TJ Sokol Staré Město je již seznámen s hlasy ozývajícími se od horolezců a tato záležitost bude řešena na valné hromadě TJ Sokol Staré Město, což je nejvyšší orgán sokolu.

  1. první možnost je schválení valnou hromadou oddělení horolezců a převod Tatranky na nově vzniklé občanské sdružení (ideální a málo pravděpodobná varianta)
  2. druhá možnost je rozvířit debatu v celém sokolu o ukončení činnosti sokolu a vytvoření oddělených občanských sdružení, které si majetky sokolu rozdělí podle morálního vlastnictví

ODPŮRCI

Odpůrci oddělení horolezců a hlavně převedení Tatranky na jiný právní subjekt, než je TJ Sokol Staré Město se dělí na dva tábory:

  1. skupina, která nemá s tatrankou žádné vazby, ale jde jim o majetek – o peníze (fotbalisti)
  2. skupina, která má k tatrance blízko, ale nejsou to členové horolezců (lyžaři)

K první skupině není celkem co dodat.

Druhá skupina je tvořena převážně staršími borci, kteří na Tatrance trávili dětství, mládí. Pomáhali na brigádách atd. Jsou to kamarádi horolezců a Tatranka je jim velmi blízká. Z tohoto důvodu o ní nechtějí přijít. Důležité je uvědomit si to, že oddělením horolezců a převedením Tatranky na jiný právní subjekt se pro tyto lidi nic nezmění! Není to odebrání Tatranky jakékoli fyzické osobě! Ani odříznutí morálních vazeb. Jde nám jen a pouze o Tatranku a její budoucnost. A nejlépe Tatrance dopřejeme dobrou budoucnost bude-li plně v rukou těch, pro které je nejcennější! V rukou horolezců…

NEJBLIŽŠÍ KROKY

V prvé řadě je třeba si ujasnit, jestli drtivá většina z nás je pro oddělení horolezců a převzetí Tatranky.

Následujícím krokem bude účast VŠECH členů horolezeckého oddílu na valné hromadě, kde se bude hlasovat. Termín valné hromady je zatím nestanoven. Měla by se konat do konce léta 2013.

ANKETA

[poll id=“3″]

Anketa je pouze orientační. 

Pokud máte k tomuto tématu co říci, nebo se o něj chcete zajímat. Sledujte web, choďte do Fojta a účastněte se oddílových akcí. Případně pište na mail mazurt@seznam.cz

Tom Mazur

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Tom. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Odloučení horolezců od TJ Sokol Staré Město?

  1. Je třeba zkusit se odpoutat od stávající struktury, než Sokol začne rozprodávat majetek, aby pokryl potřeby ztrátových oddílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *