Zřícení skalního bloku na Kružberku

Varování před možným opakováním.
Podle informací správce skal na Kružberku Marka Beláně došlo během noci z 23.4 na 24.4.2013 ke zřícení skalního bloku vpravo pod vyhlídkou v masívu Žabího koně.
Jedná se o značně zvětralou část masívu a dá se předpokládat že působení eroze bude pokračovat a tedy nelze vyloučit další pády kamenů. Při tom v místě dopadu uvolněného skalního bloku byl o víkendu před touto událostí postavený stan. Jak by to dopadlo, pokud by si skalní blok „pospíšil“ o pár dnů snad ani nedomýšlet …

Vzhledem k blížícímu se víkendu bychom proto chtěli důrazně varovat před možným pádem skal a to ne jen v lokalitě Žabího koně!!!

Správce skal již činí kroky jednak k označení ale také k řízenému odstranění volných kamenů ze skalních polic.

Předseda OVK S.M.

Jiří Babača

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Lery. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Zřícení skalního bloku na Kružberku

  1. Tak mám info přímo od zdroje. Od správce skal. Prý kdyby teď chtěli přejišťovat cesty, tak už to pomalu nemají kde navrtat. Všechno duté (i zrcadlo). Řešilo se i nějaké zabezpečení, ale prý to nemá cenu. Kdyby se měly pozhazovat volné šutry, tak se zhodí celá skála, nebo se celá skála zabalí do síťí… Jediné co se dá dělat jsou výstražné tabulky. Takže opatrně a s helmou! Manželky a děcka raději nechávat hoooodně daleko od skály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *