Hvar

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAhoj bando, kdyby se někdo chystal na Hvar, tak tady je několik informací o cenách apod. Původně jsme chtěli zůstat v Paklenici, ale vyhlídky na počasí byly nevalné, tak jsme se posunuli cca 220km jižněji na Hvar. Prý je tady skoro pořád pěkně, a fakt že jo.  Slunko pralo, 30°C.
Lezecká oblast, kde jsme byli, je na jižní straně ostrova u vesničky Sveta Nedelja. Cliffbase vybudoval slovenský nadšenec a horolezec Miro Štec v starém přístavu. Oblast je nevelká, údajně 130 cest (ale mi se zdá, že jich tolik být nemohlo, nicméně anály uvádějí toto číslo) od 5a a dlouhé boulder traverzování nad mořem.  Úžasné je, že lezete přímo u moře, je tu možnost i lezení přímo z moře po nezajištěných cestách se závěrečným skokem.  Takže když je horko už neúnosné, kdykoliv sebou plácnete do vody.  V Cliffbase si můžete půjčit mořský kajak, natáhnout nad vodou slackline, skákat z různě vysokých skalek do tyrkysového moře…..
Na Hvaru není nikde dovoleno spát na divoko (i když my jsme to dokázali). Přímo u Miry se dá přespat v malých pokojíčcích s možností využití kuchyňky, jsou tam záchody a sprchy. Cenu za přespání neznám, cena za vstup je 30Kn/osoba/den. Ke skalám se nedá dojet autem. Auto jsme nechávali v zatáčce u cesty a pak je to asi 10min chůze.
K cenám trajektů: na Hvar jezdí trajekt ze dvou přístavů, ten jižní je levnější: auto 90 Kn, osoba 13 Kn. Severní (ze Splitu) je o dost dražší: auto okolo 260 Kn a osoba 39 Kn. Je to na zváženou, ze Splitu ušetříte asi 150km cesty.
Jo a ještě jsem nenapsala, že je to totálně úžasně nádherný kousek země. Když jsme tam jeli, říkal Krplík, že budeme nadšením ucrpávat do textilu a měl skoro pravdu 🙂

http://www.cliffbase.com/page/climbing.html

Hvar najdete zde.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Reportáž a jeho autorem je Dita Fojtíková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Hvar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *