Lezení ve Wachau

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUplynulý prodloužený víkend jsme v sestavě Jana Ď., Michal S. a Tom M. strávili v krásné lezecké oblasti v údolí Dunaje, ve Wachau. Jižní svahy údolí jsou dosti vyprahlé a poseté vinicemi a skalkami, není proto divu, že pro lezce – vinaře je to země zaslíbená. Jen my pivaři jsme si svůj ionťák museli dovézt s sebou.

Lezli jsme ve skalním městě nad historickým městečkem Dürnstein, poblíž ruien stejnojmenného hradu. Věže z údolních stran dosahovaly výšky i přes 30m. Materiál byl také velmi sympatický, pravděpodobně rula, nebo ortorula. Ideální oblast pro lezce pokročilé i začátečníci. Ve zmíněném skalním městě, nebo v oblasti poblíž si přijdou na své i lezci vyšších čísel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADva dny jsme měli krásné počasí. Den třetí se počasí zhoršilo, a tak jsme zvolili náhradní plán a šli jsme si prohlídnout městečko, hrad a okolí. A chtěl bych upozornit lezce, kteří jdou s dobou a chtějí být stále in. Dnes už se do nevlídného počasí nenosí slušivé goráčovky různých předražených značek. Hitem letošní sezóny je deštník IKEA ve vyřvané barvě, s velmi stabilní konstrukcí tvořenou odolnou slitinou. 😀

Pokud by někdo rád slyšel více informací, tak rád předám někdy u piva. Více fotografií naleznete v galerii níže:

[flagallery gid=33]

3 komentáře u „Lezení ve Wachau

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *