Report z lavinového školení

IMG_0009Proběhlo první školení v roce 2015. V neděli 25. 1. napadl dostatek sněhu i u nás v Beskydech. Mohli jsme tak na vrchole naší skialpinistické mekky, Lysé hoře, zapnout pípáky, zahrabat je a následně vyhledat. Začátek školení byl v 10 hodin, v předsunuté základně Šantánu, kde proběhlo minimálně nezbytné teoretické školení. Důraz byl kladen na lavinovou prevenci a celkové podmínky vhodné pro zimní túry. Teoretickou část jsme ukončili veselými historkami na téma: „lavina a Já“. Pokusili jsme se i o rozbor těchto situací. U některých z nich jsme se omezili pouze na: „Proč si tam lezl Ty vole?!“

IMG_0007Následně jsme se přesunuli ven do pravého lavinového počasí – silný vítr, silná zima, silná mlha a silné zážitky! Nezbytná instruktáž a začalo vyhledávání, které si vyzkoušeli všichni. Praktickou část jsme ukončili vyšší dívčí, vyhledáváním více zasypaných najednou.

Po ukončení školení už jen sjezd za odměnu, směrem Zlatník.

Školení se zúčastnilo pět členů oddílů. Dalších x členů, kteří měli zájem o školení, dorazili pozdě, brzo nebo vrcholu nedosáhli.

Celá akce proběhla za přihlížení člena HZS Beskydy.

Nakonec ještě připojuji slibovaný odkaz na dobře a přehledně zpracované materiály spojené s lavinovou prevencí, záchranou apod.: http://alpy4000.cz/laviny.php

Budu rád za jakékoliv připomínky i pochvaly ke školení.

Za realizační tým, Ondřej.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Tom. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *