Tatranka má nové srdce

Po více jak čtyřiceti letech bylo vyměněn starý pec na naši milé chatě. Od středy 8. 11. 2023 tak jsou na Tatrance nainstalována nová kamna – sporák s varnou plotnou a troubou. Díky Jirkovi za nápad, Martinovi za špičkovou instalaci a všem ostatním, kteří se na tom podíleli.

Spotřebič pracuje ve dvou režimech a proto si před zatopením prostudujte návod, který je na chatě na kuchyňské lince!!! Dále najdete výňatek z návodu k zatopení.

Nová kamna jsou úspornější a variabilnější než předešlá. Předpokládáme nižší spotřebu dřeva a lepší regulaci teploty v chatě. Nicméně nová kamna nejsou tak „bytelná“ jako stará.

Chovejte se k nim šetrně. Přikládejte opatrně, aby nedošlo k poničení šamotu a skleněných dvířek. Velká polena si naštípejte na menší.

Do trouby bude v nejbližší době pořízen ještě pekáč. Pro čištění bude na lince umístěn přípravek pro čištění skleněných dvířek topeniště – při vynášení popela vždy vyčistěte také dvířka. 

Prohlédněte si jak celá výměna probíhala na přiložených fotografiích a brzy nad novými kamny na viděnou!!! Poslední slanění je naplánováno na 25.11. 2023.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Tom. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *