Přátelé, kamarádi… Po roce je tu opět příležitost sejít se, prodebatovat věci minulé i současné, nechat se očoudit ohněm a třeba i lehce požít něco kvašených nápojů a kořeněných jídel. Poté, co se loni osvědčilo věnovat tuto akci jedné z mnoha legend našeho oddílu (loni to byl legendární chatař Ludvík Krupa), je letošní ročník věnován jednomu z nejvýraznějších zakladatelů a členů našeho oddílu Josefu „Včelovi“ Veličkovi. Celý příspěvek
Archiv autora: RadimP
Tatry, tentokrát skopové :-) PŘIDÁNY FOTKY
Menu právě proběhnuvšího výjezdu do Tater bylo následující. Žeruchovy věže jako předkrm, dále pak Jahňačí štít na tři způsoby, tuplovaná Kozí kopka, a jako přílohy Kolový a Černý štít. Nechyběl ani lehký dezert ve formě chodníků od Skalnatého plesa až po okrajovou část Tater bohatou na vápník :-). Celý příspěvek
Hovězí víkend v Tatrách
Prosím Vás, toto je pouze pokus zředit organizační charakter obsahu našich stránek, ano? 🙂
Tak tedy, v rámci rozvíjení spolupráce horooddílů vyrazili zástupci HO Tatran Havířov a Staroměšťák já pozdravit po zimě probuzené Tatry. Z objektivních důvodů se tak nějak vycouvalo z původního záměru přejít hřeben Bašt ve směru od Koprovského sedla a aktivity krásného víkendu se soustředily do oblasti Volí veže, Mengusovského volovce a vše bylo Celý příspěvek
Trocha informací na politicko strategické téma
Ve čtvrtek 23.5.2013 proběhlo předběžné jednání se zástupci oddílů TJ Sokol Staré Město. Důvodem nebylo samozřejmě nic jiného než vytrvalé prudění horolezecké zvěře na téma osamostatnění se. Podrobnosti z jednání jsou k dispozici ve středu u Fojta. Pro ty, kteří mají odpor k hospodskému prostředí, alespoň stručná informace. Celý příspěvek
Stop závisti aneb 2. kolo objednání nášivek
Protože vzhled a kouzlo nositelů oddílové nášivky vyvolává mučivou závist těch, kteří tento nezbytný doplněk člena Staroměstské Zvěře dosud nevlastní, bylo naším panem předsedou milostivě rozhodnuto o vyhlášení druhého kola jejich objednání. Zájemci, kteří již pochopili, že jsou bez nich jako nazí, nechť své závazné objednávky směřují k Tomovi Mazurovi nebo Radimu Pyškovi. K mání jsou samostatné nášivky oddílu (95,-), ČHS (30,-) a vlaječky (20,-). Je rovněž možné nechat vše vyšít přímo na tričko, resp. polokošili. Objednávejte do konce dubna, neboť začátkem května budou spuštěny stroje a budou vyšívat, vyšívat, vyšívat…
Pípání na Lysé aneb „Možná přijde i metodik“
Všem pokrokově smýšlejícím a technicky vybaveným ski/alpinistům se tímto sděluje, že v neděli 27.1. se na Lysé uskuteční setkání výše jmenovaných za účelem kontroly stavu baterií v lavinových vyhledávačích, případně praktického otestování práce s nimi. A kdo ví, možná přijde i metodik a dodá sněhovým hrátkám patřičnou úroveň. 🙂 Pípáky, sondy a sněžné pluhy sebou. Talentovaní herci pro role bezmocných zasypaných zoufalců vítáni. Sraz v Šantánu od cca
11.00. Howgh


