Zprávy z Nového Zélandu a nový lezecký styl

Lery ukazuje na zasněžený Black Peak

Lery ukazuje na zasněžený Black Peak

Nazdar Zvěřstvo!
Doufám, že jste si užili letní lezeckou sezónu, a že už brousíte pikle na zimní ledohrátky!
Letošní zimní sezona byla, prý, na místní poměry výborná a snad jsme se trošku na skialpech vyjezdil a nebudu za ostřílenými zvěřáckými lyžníky v dalších sezónách zaostávat. S příchodem jara se nám oteplilo a protáhnul den, takže začínají být příhodné podmínky na lezení na skalách. Musím podotknout, že Daška začala bouchat na překlišce a sama začíná mluvit o lezeních na skalách!

Podzimní lezení nad Queenstownem, Foto: Vít Kočandrle

Podzimní lezení nad Queenstownem

Nevím jestli nemá překrvený mozek z toho jak tady vysíme hlavou dolů a nebo se jí to opravdu začalo líbit. Fakticky si dokáže poradit s obtížnostmi 17 a lehčí 18 Australské stupnice (5+/6- UIAA).
Já jsem si nečekaně udělal radost On Sight přelezem stupnice 22 (něco mezi 7+/8- a 8- UIAA), načež bych chtěl do konce léta přelézt nějakou cestu za 25 (8+ UIAA). Kromě skalkaření mě tady lákají i alpské výstupy v Aspiring národním parku a pokud se podaří i Mt. Cook/Aoraki. To ale budu muset někoho sehnat na špagát.

Někteří, kterým jsem asi hodně přirostl k srdci se mě ptali, kdy přijedeme. Věc se má tak, že jsme aktuálně žádali o pracovní víza na další rok, což znamená dvě možnosti. Buď tady ještě chvilku pobudeme, a nebo se nás někteří dočkají již někdy v listopadu. Upřímně bych byl radši pro první popsanou možnost, kopce tady jsou úžasné, lidi příjemní a práci taky máme, tak bychom chtěli něco málo našetřit. Nicméně, vše se v čas dozvíte. I když jsme na druhé polokouli stále medituji nad Zvěřáckou smečkou a přemýšlím jak našemu kolektivu přispět nebo alespoň na dálku pomoci.

Když jsem se po dlouhé době podíval na web, zjistil jsem, že je to poněkud statické. Líbilo by se mi oživení v podobě nové rubriky Zvěřina, kde by se mohly dávat články s tématikou k zasmání, různá videa ke shlédnutí a tak podobně.
Druhou aktualizací webu by mohla být sekce Plánované akce. Diskuze není moc využívaná a proto bych chtěl využít Google kalendáře, do kterého by se postupně naklikaly oddílové akce a tím by vznikl krásný přehled akcí. Co vy na to?

No a teď k rubrice Zvěřina: Tento článek by se dal považovat za zprvní vlaštovkou.

Párek amerických nadšenců, pravděpodobně inspirovanými anglickými Monty Python vymyslel novou lezeckou disciplínu: DOWNHILL CLIMBING. Po desetiletí byla tato disciplína nedílnou součástí horolezectví jako takového, ale nyní se jedná o svůj vlastní sport! A jak vůbec vypadá? Podívejte se níže ve videu!

Hore zdar a Zvěři zvlášť,

Vaši Lery a Daška Lemurovi

Příspěvek byl publikován v rubrice Zvěřina a jeho autorem je Lery. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Zprávy z Nového Zélandu a nový lezecký styl

    • Radime, tak jak mě to lezení nahoru přestane bavit, tak budu lézt dolů, jako kluci na videu! 🙂 Užijte si přicházející zimu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *