Předem díky Janči, která sepsala pár řádků o výletech s Pifem, o kterých se člověk dozví jen sporadicky a zejména náhodou. Lery
Konečně jsem se dokopala a našla čas vás seznámit s akcemi, co se nám s Pavlem povedly a mohly by být pro ostatní inspirací.
Tatranský sprint (10.-14. 8. 2023)
Ve čtvrtek v noci za deště dojezd a přespání na Štrbském plese.
V pátek tři krásné relativně vyborhákované cesty v Andělském hangu, Archanjeli obtížnosti 5+, 6-, 6+ s dostupností kolem jedné hodiny ze Šrtrbského plesa.
V sobotu na kole na Popradské pleso a lezení dvou cest v Ostrve (Májová 6- a Júnova 6). Opět, díky kolu krátký nástup a borháky. Ještě ten den na kole na Štrbské, rychlé jídlo a večerní cesta do bivaku v Západní Lomnici. (za soumraku to není dobrý nápad, po tmě se tam dá zabloudit). Byl to můj 1. bivak, kde si mě k sobě chlap přivázal lanem. 😁. Neděle Puškášem na Lomničák za 5 (nádherná cesta). Jordánkou dolů zpět na nástup, sbalit věci a Gipsyho ferratou do Lomnického sedla, odkud my slabší jeli dolů lanovkou a superman Pavlík běžel až do Lomnice. Poslední den lezení ve Stěně pod Skokom. Byla to kombinace cest Stredom platně a Pravou časťou platně (4+). Strašně rozchrastaný začátek cesty si vyžaduje lezení se zatajeným dechem. Díky křížícím se cestám obtížnosti 8 tam jsou ale štandy.
Dolomity
Dojezd a spaní u Misurina (je tam kemp, ale všude bylo tak narváno, že tam nikdo nic neřešil a desítky obytňáků parkovalo kolem cesty). Lezení na Monte Popena. Nástup 40 min od auta. Stěna plná nových čtyřdélkových cest se štandy. Lezení v pevné skále a osamotě.
Druhý den lezení v oblasti Passo di Falzarego na Lagaziuo Piccolo, 10 délek, 5+. Lepší je si přivstat, na naši cestu byl pak zástup.
Pak už kola a turistika s kamarády. Každopádně je tam co polozit a relativní svoboda ke kemperům. (zatím:o))
Tož tak.







Skvělý příspěvek. Jsem rád za ty Dolomity. Krásné fotky. Oddílový výjezd do Dolomit by byla výzva. 🙂
Krásně prožité léto. Lezba v Dolomitech je můj sen. Tak třeba za rok, což tvrdím už deset let
Krása…
Akorát nám trošku kazíte výkonnostní normy 😛